Zrušiť všetky dane a zaviesť len jednu

13 okt. 2020

Vážení občania. To, čo Vám teraz predstavím sa Vám môže zdať ako úplné šialenstvo, alebo výplod chorého mozgu, ale skúste sa nad tým zamyslieť a skúste si to aspoň predstaviť. Poprosím ekonómov, aby mi napísali v čom vidia problém. Ak nejaký je. Ešte chcem uviesť, že tento nápad nie je môj a predstavil mi ho jeden revolucionár, ktorý je v podstate bezdomovec. Dúfam, že mu raz budem vedieť skutočne pomôcť.

Takže myšlienka je jednoduchá a to : Zrušiť komplet všetky dane a zaviesť jedinú daň a to : DAŇ z PREVODU vo výške 2%.

Čo sa tým myslí?

Najskôr v skratke : Zruší sa DPH, daň z príjmov fyzických a právnických osôb, daň za psa, daň z dedičstva, daň z cigariet, z motorových palív, proste úplne všetky dane! Za to, ale sa vytvorí jediná daň, ktorá bude pre všetkých úplne rovnaká a úplne spravodlivá.

Výhody : Koniec daňovému úradu! Ušetrených kopec miliónov. Koniec daňovým priznaniam. Ušetrených kopec nervov a stresov. Už žiadni DPHáčkari! Žiadne neoprávnené odpočty. Žiadne úľavy na dani! Žiadne daňové prázdniny! Benzín a nafta výrazne zlacnejú. Aj cigarety, aj keď z toho nie som nadšený! Ale proste tak by to bolo. Nikto už nikdy nebude zavretý za daňový trestný čin! Nebude ho možné spáchať!

A teraz už príklady ako by to vyzeralo v praxi a čo musí byť, aby to fungovalo. Verím, že výhod je niekoľkonásobne viac ako nevýhod.

Takže čo musí byť splnené :

  1. Každý podnikateľ alebo organizácia, musí mať účet v jednej banke a to v Slovenskej banke, ktorej jediným vlastníkom bude štát Slovensko!
  2. Papierové peniaze chcem ponechať, ale návrat ku Slovenskej korune. O výhodách návratu Slovenskej koruny popíšem neskôr.

Takže samotné príklady : ( príklady budú zatiaľ v eurách, pre ľahšie pochopenie )

  1. Zarobíš v robote 1000€. Zamestnávateľ ti pošle 1000€, ale Ty dostaneš 980€ v čistom. 20€ išlo pri prevode v reálnom čase do štátnej kasy.
  2. Takže máš 980€ na účte. Ideš si vybrať príklad 500€. Tak dáš výber 500€ a bankomat ti dá 500€, ale z účtu ti odpíše 510€, lebo 2% – teda 10€ poslalo pri prevode ( čo je aj výber z bankomatu ) do štátnej kasy v reálnom čase. (Teda aj štát môže disponovať len s toľkými peniazmi aké aktuálne má, ale vie si zrátať koľko asi denne pribúda na účet do štátnej kasy. )
  3. Takže máš 500€ a na účte ti ostalo 470€. Ideš do obchodu a kúpiš si chleba za 2 eurá. Zaplatíš v hotovosti 2 €. Obchodník z tých 2€ má 1,96€, lebo kasa 0,04€ poslala do štátne pokladne.
  4. Napríklad požičiaš kamošovi 100€ bezúročne na mesiac. Pošleš mu to z účtu na účet. Takže mal si 470€ a keď si mu poslal 100€ v čistom, tak tebe stiahne z účtu 102€. Teda ostane ti 368€. Kamarát dostane 100€. Keď si ich vyberie z bankomatu, tak dostane len 98€, lebo 2€ išli do štátnej kasy. Keď ti bude chcieť vrátiť celú sumu, o ktorú si prišiel keď si mu požičiaval, tak ti musí poslať cca 105€. Lebo pri prevode mu strhne cca 2,1€ a tebe príde 102,9€, teda Ti vráti ten základ 100€ a 2€, ktoré ti stiahlo, keď si mu požičiaval.

Proste napriek tomu, že ide o zdanenie tvojich peňazí viac krát, tak je to suma stále oveľa nižšia ako keď teraz platíš 20% za potraviny a v podstate všetko čo kúpiš. To nehovoriac o benzíne a pod.

Ďalšia veľká výhoda je, že vôbec Ťa nemusia trápiť dane. Všetko prebieha automaticky a v reálnom čase, takže nikdy nedlhuješ štátu nič. A účtovníčky sa rekvalifikujú na inú prácu. Napríklad za sekretárky.

A je tu jedna obrovská výhoda! Celý návrh môjho nového režimu nie je postavený na trhovej ekonomike, ale na zdravom rozume. A tá samotná výhoda je : Každý, kto sa nezasypáva zbytočnosťami a teda nerobí zbytočné nákupy, tak neplatí žiadne dane. Teda iba keď niečo kúpi, ale keď nekúpi, tak šetrí aj svoje peniaze a aj životné prostredie.

Neskôr dokonca môže byť táto daň znížená na 1%.

Podľa odhadu niektorých ekonómov, tak pri 2% dane zo všetkých denných obratov na Slovensku a teda krát 365 dní, tak ročne je táto suma viac ako 3 krát viac ako je súčasný štátny rozpočet!!!

Takže bude dosť peňazí pre školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, atď…

Ja viem, že sa to ľahko napíše a ťažšie zrealizuje, ale na začiatku každého diela bola myšlienka a potom kus poctivej roboty a výsledok sa dostavil!

Share This

Share this post with your friends!